Minden utazás egyenlő egy álom valóra válásával. Kivéve, ha olyan országba látogatunk el, aminek furcsa szabályai, sajátosságai vannak, mivel így a halom kellemetlenség mellett, nem kevés pénzünk is bánhatja tudatlanságunkat. Mutatunk 10 olyan országot, ahová nem érdemes anélkül elindulnod, hogy áttanulmányoznád sajátos szokásaikat, jellemzőiket!
Google Útvonaltervező hiánya Dél-Koreában
Google Útvonal-tervezővel közlekednél? Felejtsd el. A Dél-Korea-i kormány ignorálja a Google ezen funkcióját nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva. Ha mindenképp navigálásra van szükséged, használd a NAVER navigációs app-ot, amely koreai és angol nyelven is elérhető.
“Chugger”-ek Anglia szerte
A 'chugger' szó az angol “charity” (jótékonyság) és a “mugger” (rabló) szavak összemosásából alakult ki. Azon emberekre használják, akik túlságosan erőszakosak, rámenősek kéregetés vagy adománygyűjtés közben. A jelenség amennyire gyakori az angol városokban, annyira sikeres is. Rengetegen ugyanis már csak azért adnak egy kis pénzt, hogy elkerüljék a 'chugger'-ek nyomulását.
Az istenek ajándékának megbecstelenítése- Bali
Ha Balin a járdára vagy az utca mellé helyezett kis virág- és gyümölcsfelajánlásokat látsz (Canang sari) ne szitkozódj miattuk, ne ócsárold azokat és semmiképpen se lépj rájuk. Ezek a kis színes ételkupacok ugyanis a hindu istenség, Sang Hyang Widhi Wasa-nak tett felajánlások a helyi lakosok részéről. Arra a személyre, aki bármilyen tiszteletlenséget mutat az 'adományokkal' szemben, akár 4 év börtön és óriási pénzbüntetés vár.
Ausztrália – ahol (szinte) minden lény az életedre akar törni
Ausztrália szárazföldje tele van pókokkal, kígyókkal, meg óriásdenevérekkel, bokszoló kengurukkal. A vízben ott vannak a cápák és a világ legmérgezőbb halai, a kőhalak. Ha ez nem lenne elég, vannak élőlények, akik a magasból támadva keserítik meg az életünket!
Az ausztrál szarka
Turisták ezreinek életét keserítik meg a pofátlan szarkák Ausztrália szerte. A madarak viselkedése agresszív párosodási időszakuk alatt, ilyenkor erőszakosan támadják a gyalogosokat, valamint azokat, akik biciklivel vagy motorkerékpárral közlekednek. Mindenkibe belecsípnek, tépik az emberek haját, éles karmaikkal pedig felsértik a bőrt.
Szingapúri tilalmak
Szingapúrt a tilalmak országának nevezik, és ez nem véletlen. Szinte minden tiltott a tömegközlekedési eszközökön is. Még inni sem lehet! A szabályokat nagyon komolyan veszik, úgyhogy bármennyire is szomjas vagy, nehogy belehúzz a vizesüvegedbe, durva bírságok várnak különben rád.
Csak semmi esti munka – Svájc
Azt gondolnánk, hogy egy ilyen gazdag országban reggeltől késő estig shoppingolhatunk kedvünkre. Mekkora tévedés! Svájc boltjainak, butikjainak nagy része 18:00 körül bezár, és vasárnap senki sem nyitja ki üzletét.Kivételek persze akadhatnak, de nem árt időben beugranunk a megvásárolni kívánt dolgokért, nehogy lemaradjunk róluk!
A tunéziai dínár exportja
Amennyiben a turistánál csak pár forintnak megfelelő dínár maradt, azt a katonák a reptéren elkobozzák és kész. Amennyiben azonban nagyobb mennyiségű pénzzel kívánjuk elhagyni az országot, komoly következményekre, akár még börtönre is számíthatunk.
Mellékhelység-mizéria Thaiföldön
Európai és amerikai turisták rémálmai ezek a Thaiföldön található wc-k. Használata guggolást kíván, a mellette található vödörben található vízzel öblíthetsz, papír pedig többnyire nincs, mivel a helyiek inkább a vízzel való 'megtisztulást' részesítik előnyben. Meglepetések elkerülése érdekében felhívjuk a figyelmet, hogy több ázsiai országban találkozhat a turista hasonlóval.
Kamu zsaruk – Olaszország
Megtévesztésig hasonlítanak a valódi rendőrökre, pedig éppen ők követik el a bűnt ellened. Segítséget nyújtanak, útbaigazítást adnak és eközben lopnak meg azok az álzsaruk, akik Olaszország nagyvárosainak utcáján korzóznak. Figyelmesnek kell maradni, egy valódi rendőr általában, mindenféle indok nélkül nem közelíti meg a civileket, turistákat.
Taxis trükkök Kínából
Kínában a ravasz taxivezetők nem a tarifával trükköznek. Meghibásodott kilincseket, gombokat, ablakemelőket ragasztanak vissza a helyükre azt remélve, hogy azok valamely gyanútlan turista kezében maradnak. Ha a baleset bekövetkezik a sofőr általában kiabálni kezd, és az utas már fizet is a kárért. Ezekben az esetekben jobb a rendőrség bevonása; valószínűleg kiderül, hogy nem vagyunk bűnösek.A legegyszerűbb, ha hivatalos, regisztrált taxival utazol, elkerülve a kellemetlen helyzetet. Pekingben a törvényes taxik rendszáma京 B szimbólummal kezdődik.